Kommenteeri

Hea suhe nõuab pühendumist ehk see peab olema püha

Pühendumine ja püha on lähestikku asuvad terminid – pühenduda ei saa, kui miskit püha ei ole. Alljärgnevalt kuus lihtsat ent olulist lähtepunkti paarissuhtes.

Andmise ja saamise tasakaal. Ühiskonna ja paarisuhte toimimise oluline eeldus on tasakaal andmise ja saamise vahel. Siin on võtmeküsimus tõlgendusel ja isiklikel väärtuste hierarhial – mis on sinu jaoks saamine ja mis on sinu jaoks oluline?

Soov pühenduda ebatäiuslikkuses. Viimasest saadakse üle sooviga koos kasvada ja areneda, valu ja kannatused muudavad meid alandlikumaks ja sügavamaks ning ebakõladest on võimalik välja kasvada.

Enesekesksuse raamistamine. Elame kasvava enesekesksuse ajastul, mis on paarissuhte jaoks ilmselt üheks suurimaks väljakutseks. Ärgem vaadakem endist mööda, kuid nähkem ka teisi. Keegi ei saa sind takistada, see on illusioon. Tuleb teadvustada, et eneseareng on maise maailma mõtlemise kategooria. Ennekõike tuleks õppida olema loomulik.

Mõistuse ja südame tasakaal. Teist inimest tuleb armastada südamest, kaine meel ja mõistus aitavad meil esilekerkivaid probleeme lahendada ning otsuseid langetada. Kes armastab südamest, leiab eneses ka andestuse.

Tugevuste võimendamine. Leidke üles üksteise tugevused, anded ning võimendage neid. Elage oma partneri tegemistele kaasa või veel parem – palvetage tema eest.

Kannatlikkus. Ilma selleta kaugele ei jõua. Kannatlikkus on tarkus.

Lisa kommentaar

Email again: