Kommenteeri

Kui su keha ei toeta su pürgimust, on tegemist ego teega

Vastupidiselt viimastel aegadel hoogu koguvale mõtteviisile, et inimene saab ja võib olla ükskõik kes ta olla tahab, saab sellele vaadata teatava reservatsiooniga, sest mainitud mõtteviis ei arvesta vaimsete seaduspäradega.

Selleks, et loomine saaks toimuda, peab eksisteerima vaba tahe. Inimesel on pealtnäha teoreetiline võimalus pürgida ükskõik millises suunas, saada ükskõik kelleks. Ometi on midagi, mis on inimesel loomupäraselt kaasas, mis on temalik ehk talle iseloomulik. Inimese üks oluline ülesanne on anda oma vaimuandidele võimalus – leida need enda seest üles ning rakendada ühel või teisel moel elus.

Tõde on inimeses olemas, iseküsimus, kuidas on lood selle tunnistamisega.

Loomupärasus, mille üheks väliseks ilminguks on huvi (või huvipuudus), tõmbab inimest, ta liigub selle suunas ning eemal olles naaseb ikka ja jälle selle miski juurde tagasi. Me tunneme õige asja ära, mõnikord on vaja endale anda aega, teinekord tuleb meil kogeda mingisugust äärmsust, et leida tee.

Kui me liiga palju mõtleme, liiga palju tahame teada, iga kännu ja juurika alla vaadata tihkame, kõigele põhjuseid ja seletusi otsime, kaob elust ära loomulikkus. Selles tuhinas ei märka me seda, et meie füüsis on meie andide ja talentide kandjaks. Peame aru saama, et füüsis ei ole eksitus, vaid selle taga on kindel kord ja mõte.

Lihtsamateks näideteks sellest korrast on näiteks musikaalne kuulmine, hääl, käeline osavus, ilumeel jne jne. Isegi viis, kuidas inimene tajub ruumi või kuidas ta mõtleb, on ühel või teisel moel tema talentidega seotud.

Millal meie andidega tegelemine muutub egolikuks teeks? See juhtub siis kui soovime teiste inimeste abil tõusta – kui “publik” ei ole meie jaoks enam see, keda teenime, vaid kellelt ootame, et nad meid teeniksid.

Küsimus ei ole selles, kas inimene võib olla ükskõik kes, vaid selles, kuidas jõuda oma anni, kaasa antu realiseerimiseni. Viimane ei tähenda alati ilmtingimata väliseid, mõõdetavaid saavutusi, vaid see võib tähendada ka teatavate seesmiste kvaliteetideni jõudmist. Meil tuleb jälgida oma elus korduvaid mustreid, need tuvastada, neissse rahulikult suhtuda ja nendest välja kasvada ehk vaimselt areneda. Sa saad olla see, kes sa oled, mitte keegi teine ja sa ei pea oma elu välja mõtlema, sellega on juba tegeletud.


Lisa kommentaar

Email again: